Dezynfekcja Poznań i Wielkopolska

DDD Tomex - zajmujemy się profesjonalną dezynfekcją na terenie Poznania i okolic


Tel:+48692469339
Email: tomex.oborniki@gmail.com


Dezynfekcja – co to jest?

Dezynfekcja to inaczej odkażanie i polega na niszczeniu drobnoustrojów chorobotwórczych takich jak bakterie, wirusy i grzyby oraz ich form przetrwalnikowych.  Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów ,ale nie zawsze udaje się usunąć formy przetrwalnikowe drobnoustrojów. Dezynfekcja czyli wykonywane zabiegi dotyczą powierzchni użytkowych oraz przedmiotów występujących na danym terenie.

Dezynfekcja – Czynniki które mają wpływ na skuteczność zabiegu 

–  rodzaj drobnoustroju (gatunek, liczba populacji, aktywność fizjologiczna)

–  rodzaj środka dezynfekcyjnego (stężenie, właściwości chemiczne i fizyczne, czas działania)

–  czynniki środowiskowe (wilgotność, temperatura, odczyn pH)

Dezynfekcję wykonujemy czynnikami fizycznymi, chemicznymi oraz termiczno-chemicznymi. Do czynników fizycznych możemy zaliczyć parę wodną która jest używana do dezynfekcji wcześniej oczyszczonego sprzętu. Stosujemy ją do dezynfekcji odzieży, przedmiotów oraz wszelkiego rodzaju powierzchni. Parę wodną do dezynfekcji stosujemy pod wysokim oraz niskim ciśnieniem. Drugą metodą fizyczną jest dezynsekcja lampami UV. Lampy niszczą drobnoustroje w powietrzu i na powierzchni. Preparaty chemiczne wykorzystywane do dezynfekcji zawierają alkohole, sole amoniowe, związki fenolowe, aldehydy, związki halogenowe, biguanidy, tenzydy , utleniacze lub nadmanganiany oraz kwasy i zasady. Skuteczność dezynfekcji zależy od umiejętnego dobrania środka dezynfekcyjnego oraz środowiska w którym rozwinęły się szkodliwe drobnoustroje. Dobranie odpowiednich preparatów proszę pozostawić specjalistom firmy DDDTOMEX.

Producenci artykułów spożywczych wiedzą o tym, jak ważna jest czystość w procesach produkcyjnych i w trybie stałym kontrolują czystość na terenie zakładów. Higiena i dezynfekcja to ważny czynnik gwarantujący jakość wytwarzanych towarów. W utrzymaniu odpowiednich warunków produkcji należy systemowo i regularnie korzystać z dezynfekcji oraz procesu ozonowania. Ogromna paleta obecnie dostępnych środków chemicznych pomaga dezynfekować obiekty takie jak magazyny i hale produkcyjne. Bardzo ważne jest by korzystać tylko z certyfikowanych preparatów. Fachowe doradztwo naszej firmy gwarantuje dobór właściwego środka do zwalczania konkretnego zagrożenia. Nasi specjaliści umiejętnie dobiorą dawkowanie środków chemicznych i wykonają usługę dezynfekcji biorąc pod uwagę specyfikę Waszej pracy.

Dezynfekujemy, a tym samym pomagamy zachować czystość zarówno w branży spożywczej jak i szeroko pojętym przetwórstwie. Dezynfekujemy, by zniszczyć obecne w zakładzie pracy grzyby, bakterie oraz wirusy, które zagrażają zdrowiu ludzi i zwierząt. Jeżeli jest taka potrzeba możemy przeprowadzić proces dezynfekcji na terenie całego obiektu, lub tylko w niektórych pomieszczeniach. Nie zawsze jest potrzeba dezynfekcji całości obiektów, czasem po zapoznaniu się z problemem podejmujemy decyzje o działaniu punktowym.

Dezynfekcja – szkodliwe drobnoustroje

Najczęściej występującymi i najbardziej niebezpiecznymi typami szkodliwych drobnoustrojów są bakterie, salmonella, gronkowiec złocisty, pałeczka okrężnicy zwana bakterią koli, laseczka jadu kiełbasianego oraz grzyby domowe i pleśniowe. Ich obecność może wywoływać zatrucia pokarmowe, zakażenia, alergie. Mogą również atakować układ oddechowy. Są one groźne dla ludzi oraz ich zwierząt. Dlatego należy je zlikwidować najszybciej, jak to tylko możliwe.

Dezynfekcja – zabiegi

Nasza firma oferuje kompleksowe zabiegi w ramach dezynfekcji. Wśród nich mogą Państwo wybrać:

  • dezynfekcję po zalaniu
  • okresową dezynfekcję pomieszczeń, materacy, łóżek i pościeli
  • okresową dezynfekcję środków transportu
  • dezynfekcję pomieszczeń po chorych i zmarłych
  • dezodoryzację, czyli dezaktywację oraz usuwanie uciążliwych zapachów
  • odgrzybianie pomieszczeń
  • dezynfekcję po osobie chorej, także po zakażeniu covid-19
  • zalecamy wykonywanie dezynfekcji regularnie, w szczególności w zakładach.

Dezynfekcję stosuje się  w miejscach szczególnie narażonych na różnego rodzaju zakażenia przez drobnoustroje i inne mikroorganizmy. Pozwala ona całkowicie niwelować zagrożenia związane z tym właśnie problemem. Dezynfekując regularnie zyskujesz gwarancję, że pozbędziesz się szkodliwych drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych. Zaleca się stosowanie tej procedury w wielu sytuacjach, m.in. po zalaniu pomieszczeń mieszkalnych, jak i po to, by wyczyścić mieszkanie po zmarłej osobie. Dezynfekując pozbywamy się nieprzyjemnych zapachów, które uniemożliwiają normalne użytkowanie pomieszczeń.

W związku z pandemią COVID-19 zaleca się dezynfekcję pomieszczeń z których korzystały osoby zakażone. 

Nasza firma oferuje dezynfekcję zarówno prywatnych posesji, mieszkań, domów oraz pomieszczeń biurowych , a także firm na terenie Poznania i Wielkopolski.

dezyfekcja