Deratyzacja | Poznań i Wielkopolska

Deratyzacja to zwalczanie przy pomocy środków chemicznych i fizycznych wszelkich gatunków szkodliwych gryzoni takich jak myszy i szczury. Najczęściej używa się trutek lub pułapek. Lista poniżej przedstawia niektóre szkodniki, które eliminujemy w ramach usługi deratyzacji.

mysz domowa

Mysz domowa


Możliwa długość ciała do 11 cm , ogona do 10 cm Barwa futra najczęściej bywa szarawa. Posiada dość duże uszy. Ciężar ciała do 20g. Mysz jest pospolitym szkodnikiem w stogach, w stodołach, przechowalniach, domach. W lecie przebywa głównie na polach uprawnych, w ogrodach i sadach. Zimą przenosi się do zabudowań. Jest wszystkożerna, zjada pokarm roślinny i zwierzęcy. W ciągu roku jedna para myszy domowej pozostawia w produkcie, w którym żeruje, ponad 10.000 grudek kału i prawie 2 litry moczu.

mysz domowa

Szczur śniady


Długość ciała do 25 cm, ogon nieco większy od długości ciała. Uszy duże prawie nagie, cienkie. Ciężar ciała do 400g.
Szczury posiadają zmienną barwę futra, najczęściej ciemnoszarą.
Żywią się głównie pokarmem roślinnym, owocami oraz bezkręgowcami. Szczury śniade występują w portach morskich, zamieszkują strychy, spichlerze, hale targowe oraz statki.

Codziennie szczur wydala 20-50 grudek kału i pozostawia w produktach 14-16 ml moczu, zanieczyszczając przykładowo przynajmniej jeden buszel ziarna, czyli 30 kg. W ciągu roku szczur pozostawia 25000 bobków w produktach i obiekcie, w którym bytuje.

Szczur wedrowny

Szczur wędrowny


Długość ciała wynosi max 30cm.,ogon nieco mniejszy od długości ciała. Szczury wędrowne posiadają niewielkie, grube i owłosione uszy. Ciężar ciała do 600g.
Barwa futra bywa zmienna, najczęściej brązowoszara.
Szczury wędrowne są praktycznie wszystkożerne. Zjadają soczyste rośliny, mięczaki, ryby, żaby, jaja oraz padlinę. Atakują nawet żywe zwierzęta. Zamieszkują zarówno doliny rzek i rozlewiska, jak również zaciszne miejsca w piwnicach, pod podłogami oraz w kanałach i urządzeniach kanalizacyjnych.